Wikipedie k nalezení zde: https://swrp.wiki/

Tony Cortéz

LeginrokLeginrok Člen
upraveno 5. červenec 2020 v Životopisy


Tony Diáz Cortéz se narodil 5.1.1970 na ostrově Kuba, u Karibského moře a Mexického zálivu.

Narodil se Miguelovi Cortézovi a Gine Diazové. Jeho otec pracoval poblíž přístavu v Havaně, v menší firmě pro výrobu cukru, který se poté převážel na výrobu kvalitních kubánských doutníku. Matka pracovala na plantáži, kde zpracovávala cukrovou třťinu pro otcoco firmu "Cortéz Sugar Emporio".

Na Kubě tehdy vládl Fidel Castro, který se snažil tvrdě potlačit jakýkoli nesouhlas se svými názory.Tehdy vznikla komunistická strana Kuby a Kubu zaplavil Sovětský svaz. Roku 1968 byla zcela omezena tvůrčí svoboda a roku 1971 byly uzavřeny hranice, aby se tak zabránilo kubánským obyvatelům opustit jejich ostrov. Tehdy chtěli Tonyho rodiče utéct do Ameriky, která se snažila zlepšovat vztahy s Kubou. Ale nikdy se jim to nepovedlo a hlavně nepomohlo tomu poté ani to, že čekali své první dítě - Tonyho Cortéze.

Tony Cortéz byl již od mala chytrým, ale často agresivním chlapcem. Rád se vzdělával a využíval svých vloh. Byl společenský a rád se často bavil. Poté, co dostudoval základní školu, vydali se jeho kroky na Havanksou univerzitu, kde studoval fakultu práv, psychologie a fakultu komunikace. V roce 1989 hospodářsky upadající Sovětský svaz výrazně snížil své velmocenské ambice a zredukoval svou pomoc Kubě, do roku 1990 ji nástupnické Rusko téměř úplně zastavilo. Hlavním problémem začala být pro ostrov ztráta dodávek ruské ropy, která měla zničující účinek na kubánský průmysl. Na počátku 90. let docházelo denně k několikahodinovému vypínání elektrického proudu, v důsledku nedostatku pohonných hmot klesla zemědělská produktivita a byl i nedostatek spotřebního zboží. Mladý Tony byl poslán do armády, jelikož se mobilizovala na příkaz Fidela Castra. Avšak Tony se často rval, měl neshody s ostatními členy a jednou brutálně napadl svého velitele, za což mu hrozil trest. Tony po třech letech svého působení v kubánské armádě musel vzít nohy na ramena a zmizet dříve, než bude odsouzen, naštěstí chvíli na Kubě fungovala americká ambasáda, která mu pomohla migrovat do Miami.

Žačátky v Miami pro něj nebyli zrovna nejveselejší - žil v levé střední časti Miami, ve čtvrťi "Little Havana". Zuřila tam válka mezi gangy kubánců a haiťanů. Taky v Miami zuřila Escobarova horečka - příliv kokainu. Do kterého Tony velmi brzy propadl též. Avšak pokračoval v armádě i zde, ve Fort Baxter Army Base Miami. Zde později se spřátelil s lidmi, kteří vykupovali "kradené armádní zásoby" - například zbraně. Později Tony vypomáhal při "pašování drog", jelikož v tu dobu panovala Escobarova horečka, bylo to nejbezpečnější pašování do USA skrze Miami a že to dělal kde kdo, například velící důstojník  seargant Jerry Martinez, který se později chce zbavit Tonyho tím, že označího Cortéze za "dealera drog". A tak byl Cortéz vyhozen a měl být "souzen", avšak nikdy se neprokázala jakákoliv aktivita "pašování drog" skrze Cortéze.

Tony Cortéz si často užíval drog, alkoholu a prudkých párty. Tehdy se mu při "dojezdu" zrodil v hlavě velký nápad - vykrást El Banco Corrupto Grande, banku nacházící se v Little Havaně. Jednalo se o menší slušnou banku, do které si "španělský papaláši" ukládají své peníze, aby je uchránili před daňěmi své země. A tak se začalo plánovat - ale takovouhle akci by nezvládl sám.

První týdny banku pouze obhlížel. Studoval si veškeré cesty, místa, kontroloval všechny určité body poblíž banky. Pořídil si menší fotoaparát a vše pečlivě dokumentoval. Hledal slabé místa banky, které by se dali využít k plánu útěku. Zdokumentoval si vnitřek mapy aby měl o všem přehled.


Píše se..

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.