Wikipedie k nalezení zde: https://swrp.wiki/

Černá sanitka (ZAMITNUTO)

MUDr_KufrMUDr_Kufr Člen
upraveno 17. září 2018 v Archiv nelegálních frakcí
Zdravíčko,dostal sem nápad na frakci,Přidala by se na server only černá sanitka s majáky,zatmavené skla,ve dne by nejezdila na silnice jen v noci. Pokud by někdo šel sám,zapneme majáky a naložíme ho do auta,popř, se zeptáme jestli nechce svést. Píchli by jsme mu v autě drogy,svázali ruce a sebrali mobil. Zavezli někam kde nikdo není,měl by na výběr. Buď 1) Zaplatit 10k a dostat protiládku proti droge nebo 2) nezaplatit nic a být zabit. pokud by si vybral možnost č.1. tak bychom ho nechali na místě a odjeli,PD by zavolat mohl a tím by se rozjela akce "černá sanitka" Policisté by jí měly v pátrání a byla by hledaná celostátně.Celkem dobré RP,ale podotýkám,pokáždě bychom měli masku aby nešlo hned vidět kdo to je . Nějaké info

Černá sanitka je fáma, která byla populární v ČSSR v osmdesátých letech. Lidé si tehdy vyprávěli o tajemném sanitním voze černé barvy, který jezdí v noci a unáší děti a mladé lidi. Ti jsou usmrceni a jejich orgány pak prodává osazenstvo sanitky boháčům na Západě za účelem transplantace. Jako inspirace této historky bývá uváděn německý film Kandidáti života a smrti (1979).

Folklorista Petr Janeček tuto rozšířenou pověru využil k pojmenování svých knih zabývajících se městskými legendami Černá sanitka a jiné děsivé příběhy, Černá sanitka: Druhá žeň a Černá sanitka: Třikrát a dost.Podle těchto knih natočila Česká televize patnáctidilný seriál, HaDivadlo uvedlo dramatizaci příběhů. Vznikly také internetové stránky, na nichž se mohli návštěvníci podělit o různé fámy, které někdy zaslechli.

Komentáře

Tato diskuze je zavřená.